Primary tabs

Яка ж вона, академічна доброчесність?

By redactor, 30 March, 2017
Переглянути на сайті

Нещодавно в бібліотеці СНУ імені Лесі Українки відбувся черговий семінар за участі членів Ради молодих вчених та працівників книгозбірні на тему «Загальні засади академічної доброчесності та шляхи її забезпечення». Спікером виступила заступник директора бібліотеки з наукової роботи Галина Онисько.

Молоді науковці вишу ознайомилися з «Проектом сприяння академічної доброчесності в Україні» та університетами-учасниками цього проекту, дізналися про основні напрямки його реалізації. Присутні переконалися, що визначальною умовою академічної доброчесності є мотивація студентів до навчання. У ході семінару також обговорили прояви академічної нечесності (фабрикація даних, академічний саботаж, професійна нечесність, академічне шахрайство, плагіат тощо), детально ознайомилися з різновидами академічного плагіату, прослухали цікаву відеолекцію про програмні засоби і способи визначення плагіату у студентських роботах і наукових працях викладачів. Учасники дізналися про напрямки втілення проекту «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек».

Розмова виявилася цікавою, адже спонукала молодих науковців університету до активного обговорення. Міркуваннями з приводу шляхів забезпечення академічної доброчесності та власним досвідом роботи із програмними засобами на визначення плагіату поділилися Наталія Коленда, кандидат економічних наук, голова Ради молодих вчених СНУ імені Лесі Українки; Наталія Матвійчук, кандидат економічних наук, доцент кафедри аналітичної економіки та природокористування; Іван Рудянин, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, давньої та середньовічної історії України.

Наталія ШУЛЬСЬКА,

член Ради молодих вчених СНУ імені Лесі Українки

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type