Primary tabs

Фізична активність – основа якісного життя людини

By redactor, 26 June, 2017
Переглянути на сайті

14–16 червня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки за підтримки Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук відбулася конференція «Фізична активність і якість життя людини», основне завдання якої – обґрунтування місця і значення фізичної активності в поліпшенні якості життя людини.

У роботі конференції взяли участь представники університетів і наукових установ з України, Польщі й Білорусі, зокрема: Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові, Університету природничо-гуманістичного в м. Седльце, Університету Яна Кохановського в Кельцах, Національного університету фізичного виховання і спорту України, Львівського державного університету фізичної культури, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Національного університету водного господарства та природокористування, Луцького національного технічного університету, СНУ імені Лесі Українки, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Херсонського державного університету, Поліського державного університету міста Пінськ (Республіка Білорусь) та ін.

З вітальним словом до учасників конференції виступив голова наукового комітету конференції, перший проректор, проректор з адміністрування та розвитку Лесиного вишу Анатолій Цьось. У своїй доповіді Анатолій Васильович побажав науковцям творчих успіхів, наукових здобутків і вислов сподівання, що міжнародна співпраця зробить вагомий внесок у розвиток спортивної науки не лише в Україні, а й за межами, та вкотре наголосив, що Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки є потужним науковим центром, адже наша конференція зібрала понад 70 науковців із України, Польщі та Республіки Білорусь. 

 

У день відкриття на пленарному засіданні було заслухано вісім доповідей: «Fizjoterapeutyczne zastosowanie przeciwstawnych wskaźników biomechanicznych – pomiar zawodników sportów walki» (доктор габілітований, професор Академії імені Яна Длугоша Яцек Вонщік), «Підходи до оцінки якості життя людини: міжнародний досвід» (доктор наук з фізичного виховання та спорту, завідувач кафедри інноваційних та інформаційних технологій у фізичній культурі і спорті Національного університету фізичного виховання і спорту України Оксана Шинкарук), «Theoretical and methodological principles for support of quality of life of different population groups» (доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор кафедри теорії і методики фізичної культури Львівського державного університету фізичної культури Юлія Павлова), «Якість життя студентів вищих навчальних закладів: стан, проблема та перспективи дослідження» (доктор наук з фізичного виховання та спорту, перший проректор, проректор з адміністрування та розвитку Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось).

Свої здобутки представили наукові школи: Eligiuszа Małolepszy (доктор габілітований, професор Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові, Польща); Владимира Давыдова (доктора біологічних наук, професора Поліського державного університету, м. Пінськ); Ігоря Григуса (доктора медичних наук, професора Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне); Едуарда Вільчковського (доктора педагогічних наук, професора Університету Яна Кохановського в Кельцах, Філія в Пйотркув Трибунальському, Польща), Олександри Дубогай (доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри фізичного виховання та здоров’я Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, м. Київ); Вєслава Піліса (доктора габілітованого, професора Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові); Володимира Пасічника (доктора педагогічних наук, професора Університету Яна Кохановського в Кельцах, Філія в Пйотркув Трибунальському, Польща); Петра Савчука (доктора технічних наук, професора, ректора Луцького національного технічного університету); Богдана Мицкана (доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ); Бориса Кедровського (кандидата технічних наук, професора Херсонського державного університету); Ольги Борисової (доктора наук з фізичного виховання та спорту, професора, проректора з наукової роботи Національного університету фізичного виховання і спорту України, м. Київ); Юрія Фурмана (доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання і фізичної реабілітації Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського); Ольги Андрійчук (доктора наук з фізичного виховання і спорту, професора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки); Аркадіуша Мажеца (доктора габілітованого, професора Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові); Наталії Бєлікової (доктора педагогічних наук, професора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки); Юрія Ляха (доктора біологічних наук, професора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки); Андрія Ягенського (доктора медичних наук, професора, керівника Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису) та Алли Альошиної (доктора наук з фізичного виховання і спорту, професора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки).

Активну участь у роботі конференції взяли доктор наук з фізичного виховання та спорту, завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури Львівського державного університету фізичної культури Іванна Боднар та професори цієї кафедри, доктори наук з фізичного виховання та спорту Геннадій Єдинак та Юлія Павлова.

Надзвичайно цікавими були майстер-класи професора Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Олександри Дубогай. 

Перлиною конференції стали фізкультхвилинки для присутніх під час пленарних засідань та щоденна ранкова гімнастика. Також гості могли відвідати майстер-класи із денс-аеробіки, силового тренінгу й аквааеробіки.

Загалом у програмі конференції були пленарні та секційні засідання за такими напрямами, як генезис понять «фізична активність», «якість життя» людини; компоненти якості життя людини; фізична активність і здоров’я; фізична активність в способі життя людини; програми фізичної активності; програми фізичної активності; фізична активність як чинник якості життя людини; фізична активність у фізичній реабілітації та соціальній адаптації; майстер-класи й екскурсії.

За матеріалами конференції опубліковано збірник тез доповідей (http://conferences.eenu.edu.ua/photo/zbirnyk.pdf).

Світлана ІНДИКА, 

доцент кафедри теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type