Primary tabs

У СНУ імені Лесі Українки налагоджують співпрацю між наукою, бізнесом та владою

By redactor, 11 December, 2017
Переглянути на сайті

8 грудня у бібліотеці СНУ імені Лесі Українки відбувся Форум «Університет, бізнес та влада: перспективи співпраці».

Захід зібрав представників ділових кіл Волині, органів влади, науковців і студентів університету, аби підготувати Меморандум про співпрацю університету, бізнесу та органів місцевої влади.

Організатори форуму – Волинська обласна державна адміністрація, Наглядова рада та ректорат СНУ імені Лесі Українки.

«Коли голова Наглядової ради Сергій Мартиняк озвучив мені ідею проведення сьогоднішньої зустрічі, я його поінформував, що такий форум вже неодноразово відбувався в нашому університеті, і справа завершилася на рівні декларацій. Натомість Сергій Васильович заперечив та сказав, що ситуація нині змінилася, й така співпраця між бізнесом, владою та науковцями – на часі. Сподіваюся, що ми напрацюємо не лише алгоритми співпраці з бізнесом, а й втілимо пункти резолюції, за яку сьогодні голосуватимемо», – звернувся до учасників, відкриваючи захід, ректор Ігор Коцан.

Співголова форуму Володимир Гунчик підтримав озвучену тезу: «Дійсно, ситуація змінилася, це і саме бачення ролі вищої школи, науково-технічних центрів, гуманітарних центрів, які, я думаю, повинні об’єднуватися навколо наших університетів. Оцінюючи ситуацію в області, можу виділити три такі великі проблеми. Перша й основна з них – зайнятість наших людей, адже ми добре розуміємо, що левова частина наших бізнес-проектів не реалізована через дефіцит кадрів. Потрібно піднімати авторитет університету, не кількістю студентів, які прийшли на перший курс, не збільшенням кількості факультетів і спеціальностей, а роллю університету в соціально-економічній сфері та інвестиційній привабливості Волині. Тут повинні діяти реальні програми в державно-приватному партнерстві. Я вважаю, що завдання Наглядової ради – залучення інвестицій, розвиток спільних проектів у державно-приватному партнерстві, залучення грантових коштів на терени Волині. Як член Наглядової ради вишу започатковую ідею підготувати план розвитку регіону та у рамках програми «Волинь 2020» реалізувати потенціал наших навчальних закладів області. У нас величезні можливості, але маємо і величезну проблему, аби молодь розуміла, що від них залежить розвиток області та реалізація бізнес-проектів. Бізнес замкнувся у собі, бізнес працює і поряд з цим піднімає питання нестачі кадрів. Але бізнес не хоче, аби на підприємствах були представники науки, аби працювали лабораторії в університетах. Ми повинні створити асоціацію бізнесу, влади та науки в області й максимально об’єднати потенціал області, щоб вирішити головну проблему – зайнятість населення».


Власне, вступаючи в дискусію, керівник Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк підтвердив слова Володимира Петровича про певний дисбаланс на ринку праці, зокрема, що стосується молоді: «Хочу навести показники зайнятості населення в області. Зараз ми спостерігаємо дисбаланс між рівнем безробіття та кількістю вакансій, які пропонує бізнес. На даний момент вакантні 3200 посад, кількість зареєстрованих безробітних – 8000. Здавалося б, усе гаразд. Але насправді, зовсім все не так. Безробітні не хочуть працювати, і це проблема, адже складно мотивувати безробітного, який прийшов із попередньої роботи і щомісяця отримує допомогу по безробіттю, максимальний розмір якої близько 7000 грн. Випускники вищих навчальних закладів щороку стають на облік служби зайнятості. Але статистика теж невтішна: на одне місце фахівця з вищою освітою претендує 12 осіб, у той час як на робітничу професію конкурс складає лише 2 особи на одне робоче місце». Також Роман Романюк висловив думку, що вища освіта – це не соціальний статус, адже ми навчаємося, аби працевлаштуватися, реалізувати себе на ринку праці. Та констатував низький рівень зацікавленості бізнесу у співпраці з молоддю.

Надалі учасники форуму заслухали доповідь проректора з науки та інновацій СНУ імені Лесі Українки Андрія Бояра про сучасні моделі інтеграції університету, бізнесу та влади; перспективи розвитку дуальної (корпоративної) освіти на базі університету. Як відбуваються у виші дні науки та «Ярфест», розповіла голова Наукового товариства аспірантів і студентів Ольга Караїм. Засновник ТзОВ «Інвестсофт» та один з ініціаторів створення при СНУ імені Лесі Українки коворкінг-центру «Аcadem-Вusiness Hub» Костянтин Волков поділився досвідом, як працює платформа для розвитку стартапів та інноваційної співпраці між університетом і бізнесом в Ізраїлі та США й висловив вдячність ректору та його команді за підтримку ідеї відкриття коворкінг-центру «Аcadem-Вusiness Hub». Свої пропозиції озвучили й представники бізнесу: Ігор Чорнуха («Луцьксантехмонтаж №536»), Олександр Шевчук (ТзОВ «Тигрес-Люкс»), Юрій Корольчук (ПАТ «Волинь-АВТО»), Павло Цицик (ТзОВ АПГ «Пан Курчак»), Ілля Мірецький (голова правління ПАТ «VGP»), Лариса Новак (ПРАТ «Волиньхолдинг») та інші. Загалом до роботи форуму долучилися понад 20 підприємств області.

На завершення слово взяв організатор форуму, секретар Наглядової ради Святослав Кравчук: «Ми почули бізнес, викладачів, але не почули студентів. Студенти повинні розуміти, для чого вони вступають до університету. Чи просто отримати диплом або ж для того, щоб знайти хорошу роботу та утримувати сім’ю? Бізнес повинен частіше спілкувався зі студентами та викладачами. Аби студенти знали, які вони повинні отримати знання для роботи, а викладачі спільно з підприємцями розробити навчальні плани та програми. І лише в цьому випадку матимемо результат. Я хотів би, щоб ми цей алгоритм співпраці вписали в рішення форуму».

Заслухавши та обговоривши виступи керівників підприємств Волинської області, а також представлені тематичні доповіді, голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик запропонував підтримати резолюцію форуму.

У документі заплановано реалізувати такі кроки:

• підписати до 25 грудня 2017 року Меморандум про співпрацю університету, бізнесу та органів місцевої влади шляхом розвитку новітніх форм партнерських відносин та визначити осіб, відповідальних за реалізацію такої співпраці;

• Волинською обласною державною адміністрацією спільно з університетом та підприємствами області розробити програму соціально-економічного розвитку міста і регіону на 2018 рік;

• розробити Концепцію і Положення про дуальну освіту та «А-B Hub» (максимально зменшити розрив між теорією і практикою, наблизити навчальні плани та фаховий рівень викладачів університету до потреб компаній, створити необхідні умови для проходження практик (стажувань) і набуття практичних навичок студентами та викладачами університету на підприємствах регіону. Дати пропозиції щодо працевлаштування студентів під час навчання та працевлаштування випускників університету);

• організувати спільні заходи на 2018 рік (конференції, семінари, форуми, фестивалі, круглі столи, дні науки);

• створити стипендіальні фонди для відзначення студентів, викладачів та науковців, які найбільш активно залучаються до реалізації проектів співпраці у трикутнику «університет – бізнес – влада» і впровадження інноваційних технологій на виробництві;

• сприяти ефективному функціонуванню на основі низки проектів акселерації співпраці між владою, університетом та бізнесом навчально-сервісного коворкінг центру «Academ-Business Hub».

На завершення зустрічі голова ОДА Володимир Гунчик та голова Наглядової ради СНУ імені Лесі Українки Сергій Мартиняк урочисто відкрили навчально-сервісний коворкінг-центр «А-В Hub», який знаходиться на п’ятому поверсі бібліотеки вишу.

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type