Primary tabs

Володимир Скоростецький: «Нічого героїчного – просто робота журналіста»

By redactor, 24 April, 2018
Переглянути на сайті

24 квітня на факультеті філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки відбулася зустріч із військовим журналістом, офіцером Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Володимиром Скоростецьким і його колегами.

Гість презентував четверте видання з серії книг «Вклоняємось доземно українському солдату», виданої творчим колективом Центрального друкованого органу МО України – газети «Народна армія». Книги випускаються для загальноосвітніх навчальних закладiв, вишів, бібліотек.

Як розповів журналіст, перша книга цієї серії була написана по гарячих слідах подій 2014 року. Оскільки війна тривала, про перемоги та поразки української армії 2015-го було створено друге видання, а 2016 року світ побачив третій випуск, який складається із 59 унікальних історій про незвичайних людей, які виборюють незалежність України. Третє видання вирізняється ще й тим, що воно розповідає про багатьох захисників – уродженців Волині.

Четверте видання містить нариси, інтерв’ю, репортажі, які створені впродовж 2017 року, який запам’ятався як переломний рік у російсько-українській війні. В книгу ввійшло 50 оповідей, які поділені на 3 сегменти.

До речі, саме Володимир Скоростецький перший зафіксував взяття в полон російських офіцерів на Донбасі. Після перевірки дані були опубліковані на сторінці редактора проекту InformNapalm із закликом не допустити замовчування цієї події і продовження практики тихого обміну російських військових. Завдяки пану Володимиру ця історія набула розголосу, а сюжет потрапив в ефір, чим було доведено, що на Донбасі воюють кадрові офіцери РФ. Як каже пан Володимир: «Нічого героїчного – просто робота журналіста». У той травневий день 2015 року диверсанти і російські військові намагалися захопити міст в районі Щастя, російські військовослужбовці натрапили на засідку українських військових. У бою російські армійці були поранені, встигли вбити нашого бійця і поранити працівника СБУ. Солдати 92-ї механізованої бригади та бійці СБУ під час бою взяли в полон двох розвідників 3-ї бригади спецназу ГРУ ГШ РФ – сержанта Олександра Александрова та капітана Євгена Єрофєєва, яких доставили в госпіталь, а через кілька годин перевели в київський шпиталь. Згодом, розповісти подробиці полону російських військових, до Києва приїхали командир 92-ї мехбригади Віктор Ніколюк і його бойовий товариш. Вони привезли з собою гвинтівку, яку використовували росіяни. Її калібр 9 мм і без особливих зусиль пробиває бронежилет, кулі – хімічні.

На зустрічі військовий журналіст і його товариші розповідали про особливості роботи журналіста в умовах бойових дій, стратегічні комунікації, інформаційну безпеку, уміння розговорити персонажа для написання інтерв’ю, цинічного, сильного ворога та гібридну агресію, пропаганду Кремля, відповіли на запитання присутніх. 

По завершенню презентації військові журналісти передали примірники книг у фонд обласної бібліотеки та книгозбірні СНУ імені Лесі Українки. 

Відділ зв’язків із громадськістю

Фото Володимира ЛУК'ЯНЧУКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type