Primary tabs

Викладач СНУ взяв участь у І-му Міжнародному з’їзді архівістів

By redactor, 5 June, 2018
Переглянути на сайті

27–28 травня 2018 р. в Літературно-меморіальному музеї Івана Франка Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» з нагоди вшанування 102 річниці від дня смерті Івана Франка відбувся І Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв у Нагуєвичах за темою «Архівна спадщина Івана Франка та України: поступ оцифрування та популяризація».

Учасниками заходу стали керівники, наукові співробітники, хранителі фондів архівів, музеїв, бібліотек та вишів України, дослідники життя та творчості Івана Франка, журналісти, представники польської фундації «Охороняймо спадщину» (м. Люблін).

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки представляв Іван Рудянин – кандидат історичних наук, викладач кафедри археології, давньої та середньовічної історії України факультету історії, політології та національної безпеки. Він був модератором секції «Оцифрування та популяризація архівної спадщини Івана Франка та України в архівних, музейних та бібліотечних колекціях».

Модератори з’їзду Іван Рудянин (викладач СНУ) та Леонід Тимошенко (декан Дрогобицького держaвного педагогічного університeту імені Івана Франка)

Учасники І Міжнародного з’їзду архівістів та хранителів музеїв у Нагуєвичах

 

Учасники з’їзду обговорили актуальні питання оцифрування архівної спадщини Великого Каменяра, популяризації її в режимі «ONLINE», видання багатотомного повного зібрання праць, епістолярної спадщини Івана Франка та документів про нього. Також на з’їзді обговорювались питання про оцифрування рукописних матеріалів архівів та музеїв України.

Важливо зауважити, що у роботі з’їзду також взяв участь голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький.

Викладач СНУ Іван Рудянин та голова комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький

Почесними учасниками форуму були онук письменника Івана Франка – Роланд Тарасович Франко та правнучка рідного брата Івана Яковича Франка – Олеся Франко.

Олеся Франко, Роланд Франко (нащадки Івана Франка) та Іван Рудянин (викладач СНУ)

У рамках вшанування 102-ї річниці від дня смерті І. Я. Франка учасники з’їзду взяли участь у панахиді на площі Івана Франка у м. Дрогобич.

Під час з’їзду в підземній галереї музею Івана Франка відкрито міжнародну виставку «Посмертна маска вічно живого». Вперше презентували посмертну маску Івана Франка, репродукцію втраченого портрета Івана Франка (автор репродукції – відомий художник Левко Микитич), галерею містичних масок смерті Івана Франка (автор – відомий польський художник Piotr Lucjan з м. Люблін).

І Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв в Нагуєвичах пройшов на високому рівні, в чому безперечно є заслуга його організаторів – директора Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдана Лазорака та голови фундації «Охороняймо спадщину» Артура Дерлікевича з міста Люблін (Польща).

Учасники І Міжнародного з’їзду архівістів та хранителів музеїв у Нагуєвичах

Факультет історії, політології та національної безпеки

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type