14 червня у приміщенні Академ – Бізнес ХАБ СНУ імені Лесі Українки спільно з факультетом інформаційних технологій, фізики та математики провели круглий стіл, під час якого говорили про здобуття безкоштовної освіти у галузі ІТ.
Якісну базову освіту можна отримати на факультеті інформаційних систем, фізики та математики (ФІСФМ) СНУ імені Лесі Українки.
Перед тим початкову підготовку діти можуть пройти у гуртках Луцького міського, Волинського обласного центрів науково-технічної творчості, в Малій академії наук та Академ-Бізнес ХАБі СНУ.
Працівники факультету інформаційних систем, фізики та математики Юлія Павленко й Тетяна Волошина представили можливості надання освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр». «Айтішників» готують на трьох спеціальностях: «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»; «Середня освіта (інформатика)» – це вчителі інформатики; «Прикладна математика».
Цієї останньої спеціальності абітурієнти чомусь побоюються думаючи, що там вивчають суто теорію математичних наук. Працівники «Фізмату» запевняють, що це зовсім не так і на старших курсах там достатньо комп’ютерної практики.
Також практику й частину навчання студенти мають змогу отримувати в Польщі. Для бакалаврів починаючи з другого курсу є можливість безкоштовно отримати подвійний диплом на луцькому «Фізматі» й у польській академії Яна Длугоша в Ченстохові.
Щодо магістрів, то спільно з Краківською гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташіца реалізується програма подвійного диплому. Магістранти мають змогу безкоштовно навчатися в Кракові в КГМА на факультеті менеджменту за спеціальностями: інформатика в управлінні, економетрія, програмування мобільних пристроїв.
Важливою є постійна наявність державних (безкоштовних) місць для студентів. Є тенденція до їх щорічного збільшення. Це залежить від кількості поданих заяв на вступ та від балів ЗНО абітурієнтів. Більше інформації про це є на сайті «Фізмату», який був Зроблений випускником цього факультету у вигляді дипломної роботи.
Сергій КІЧИЙ
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело