У конференц-залі бібліотеки СНУ імені Лесі Українки 22 червня розпочав роботу семінар «Діяльність національних конференцій ректорів в Україні та Польщі на тлі загальноєвропейських тенденцій». Варто зауважити, що подібний захід проводиться втретє, попередні ж семінари відбувалися у Варшаві та Києві.
Серед присутніх на заході були: Ігор Коцан – ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки; Веслав Маріан Мазур – Генеральний Консул Республіки Польща в місті Луцьку, Леонід Губерський – президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, Ян Шмідт – президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, Єжи Возніцький – президент Фундації польських ректорів, Віктор Андрущенко – професор, перший віце-президент Спілки ректорів України, ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Веслав Банись – професор, почесний президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, член Правління Європейської асоціації університетів, Марек Тукендорф – професор, ректор Опольської Політехніки, голова Комісії КРАШП з міжнародної співпраці, Станіслав Міхаловський – професор, ректор Люблінського університету ім. Марії Кюрі-Склодовської, заступник голови Конференції ректорів польських (класичних) університетів КРАШП, Анатолій Мазаракі – професор, ректор Київського національного торговельно-екомічного університету, Степан Мельничук – професор, голова Ради ректорів Чернівецького регіону, ректор Чернiвецького нацiонального унiверситету iменi Юрiя Федьковича, Ігор Коваль - професор, ректор Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
Модерував пленарне засідання семінару професор Леонід Губерський.
Радник міністра освіти і науки України Наталія Лукова-Чуйко привітала учасників заходу і зачитала адресу від міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.
Генеральний Консул Республіки Польща в місті Луцьку Маріан Мазур зазначив, що йому дуже приємно, що третій семінар відбувається саме в Луцьку, на його консульському окрузі, адже цей захід зібрав еліту. Подякував Ігореві Коцану за чудову організацію, а також побажав результатів у роботі семінару для добра України і Польщі.
Радник Посла України в Польщі Микола Ярмолюк передав вітання та найкращі побажання від Андрія Дещиці. Побажав добрих результатів роботи для майбутніх поколінь, а також – миру між сусідніми народами.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл привітав усіх, розповів про співпрацю Римо-католицької та православної церков. Побажав, аби наступного разу присутні зустрілися і розуміли один одного без перекладачів.
Ректор СНУ імені Лесі Українки звернувся з вітальним словом до учасників семінару від імені багатотисячного колективу Лесиного вишу. У своїй промові Ігор Ярославович процитував Івана-Павла ІІ: «Сперечатися не треба, потрібно звернутися до Бога. І Бог скаже, як правильно». Також професор Ігор Коцан, говорячи про розробку освітньої платформи, зауважив, що потрібно відповісти на три питання: 1. Що робити? 2. Хто це повинен робити? 3. Для чого це робити? Маючи відповіді на ці питання, можна досягнути успіху.
Ян Шмідт, президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, сказав, що «ми повинні визначитися, як управляти університетом, як навчати громадян Європи ХХІ століття». Зауважив, що потрібно розуміти, якими знаннями озброювати майбутні покоління.
Президент Фундації польських ректорів Єжи Возніцький побажав, аби сьогоднішня зустріч була «символом єднання наших народів».
Веслав Банись, професор, почесний президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, член Правління Європейської асоціації університетів, розповів про складну ситуацію в освіті й наголосив, що «ми маємо йти до університетів мудрості. Боротьба за цінності – це основна наша боротьба».
Після слів привітання учасники семінару перейшли до основної програми.
Відділ зв’язків із громадськістю
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело