16–17 листопада, з нагоди Міжнародного дня толерантності, відбувся науково-практичний семінар з інновацій в освіті «Ідеї Ф. Фребеля і нова українська школа».
Учасниками семінару були гості з польського Фребелівського товариства в Любліні: голова товариства – Рафал Іскра і директор відділу розвитку – Анна Турська. Візитери поділилися досвідом упровадження «фребелівських дарів» у систему дошкільної освіти та початкової школи, що застосовується вже у понад 1000 закладах Польщі.
Про цінність упровадження методу Ф.Фребеля у практику сучасної європейської освіти, важливість його для соціалізації дитини й основні гуманістичні ідеї відомого німецького педагога розповіли завідувач кафедри загальної, соціальної психології та соціології, професор, доктор психологічних наук Ольга Лазорко, професор кафедри загальної, соціальної психології та соціології, доктор філософських наук Юлія Ємельянова, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної, соціальної психології та соціології СНУ імені Лесі Українки, голова ВОГО ОМЕП Інесса Філіппова і завідувач відділення «Дошкільне виховання», доцент, доктор філософських наук Луцького педагогічного коледжу Наталія Іванова.
На базі луцького дошкільного закладу № 2 «Сонечко» працювала «Школа толерантності», учасниками якої стали педагоги, викладачі, студенти і батьки. Великий інтерес викликав майстер-клас «Універсальність дарів Ф.Фребеля».
Гості з Рівного та Любліна ознайомилися з новими формами роботи з батьками, творчими успіхами дітей.
З метою впровадження фребелівської методики в український освітній простір підписали угоду про міжнародну співпрацю ВОГО ОМЕП із польським Фребелівським товариством у Любліні, згідно з якою відбуватиметься стажування членів громадської організації, науковців і студентів у РП.
Інесса ФІЛІППОВА,
доцент кафедри загальної, соціальної психології та соціології
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело