11 березня до Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки завітала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка прибула на Волинь аби поспілкуватися з освітянами. Зустрічав високоповажну гостю ректор університету Ігор Коцан.
Послухати доповідь міністра й отримати відповіді на актуальні питання з перших уст завітали керівники органів управління освітою, ректори та директори закладів вищої освіти І–ІV р. а., представники професійної, загальної середньої, дошкільної освіти й інші освітяни.
У своєму виступі Лілія Гриневич охопила різний спектр питань, адже «система освіти торкається всілякими своїми можливостями і проблемами чи не кожної родини в нашій країні: є хтось у дитячому садочку, хтось у професійно-технічному закладі, хтось мріє здобувати наукову кар’єру». Зокрема Лілія Михайлівна розповіла про реалії впровадження ключової реформи Міністерства освіти і науки – нової української школи: «Саме цей рік став першим роком імплементації реформи. Ми маємо вже новий стандарт, який побудований на компетентнісному підході». І це не лише національні традиції, математична, природнича компетентності тощо, а й громадянські компетентності, підприємницькі навички, питання збереження здоров’я людини й інші питання, необхідні для успішної самореалізації й аби бути щасливим у житті. «Зараз важливо і стандарти освіти, і методики, за якими ми працюємо, переорієнтувати на потреби сучасної дитини та молоді», – розповіла міністр.
Лілія Гриневич зробила огляд того, що відбувається сьогодні в освіті й окреслила пріоритети, як-от: інвестиції в сферу освіти; втілення реформи; оснащення кабінетів природничо-математичного профілю; програма «Гідність дитини»; інклюзивна освіта (так Волинська область друга за темпами просування інклюзивної освіти в Україні!); інформатизація загальноосвітніх закладів; придбання шкільних автобусів; питання спортивної інфраструктури. «На це потрібні і час і спільні зусилля. Ми повинні мати одну мету і разом прагнути до неї. Складаючи разом зусилля, ми можемо досягнути амбітних цілей», – наголосила Лілія Гриневич. Накопичилася криза й у дошкільній освіті. Виклики стоять і перед професійною освітою, коледжами (нове обладнання – нові технологічні рішення).
Зупинилася міністр і на питаннях вищої освіти, зокрема старту повноцінної роботи Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, що зрушить питання оцінки якості вищої освіти в університетах. Будуть запроваджені нові механізми акредитації освітніх програм, атестації наукових кадрів і створена можливість для функціонування незалежних центрів оцінки якості вищої освіти. Сьогодні у нас орієнтовно 288 закладів ІІІ – ІV р. а. Й держава повинна інвестувати туди, де пропонується якісна вища освіта: «Якщо університети шукають своїх студентів, показують перспективи на ринку праці, пропонують цікаві міжнародні програми, то тоді вони можуть залучити студента. Це важка, без сумніву, праця», – підсумувала міністр освіти і науки. Вперше закладено базове фінансування на наукову діяльність в університетах. Перспективний ринок – навчання іноземців, за рахунок яких можна наповнювати бюджет університету.
На завершення виступу Лілія Гриневич закликала покращувати потенціал вищої освіти в університетах, розбудовувати економіку країни, навчитися діяти та співпрацювати.
Опісля Лілія Михайлівна відповіла на численні питання присутніх щодо єдиної тарифної сітки, інклюзивної, позашкільної освіти, відвідування садків лише містянами, профтехосвіти, проблеми підручників тощо.
На завершення зустрічі Лілія Гриневич разом з ректором Ігорем Коцаном вручила подяки та нагороди науковцям СНУ імені Лесі Українки, зокрема почесне звання заслуженого діяча науки і техніки України – першому проректорові, проректорові з адміністрування та розвитку Анатолію Цьосю, диплом доктора економічних наук – доценту кафедри аналітичної економіки та природокористування Костянтину Павлову та доценту кафедри фінансів і кредиту Олені Сащук, атестат професора – доктору історичних наук, професору кафедри всесвітньої історії Людмилі Стрільчук.
Відділ зв’язків із громадськістю
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело