Primary tabs

Професор Володимир Горбайчук – син солдатської вдови

By redactor, 4 June, 2019
Переглянути на сайті

4 червня відбулося відкрите лекційне заняття доцента Ніни Падалко з нагоди 25-річчя створення кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики на честь вшанування пам’яті її фундатора – професора Володимира Горбайчука. 

Володимир Йосипович народився 25 січня 1935 року в селі Радостів Томашівського повіту. В серпні 1944 року його батько був мобілізований до Червоної армії і загинув у березні 1945 року на території Німеччини. Володимира Горбайчука з матір’ю переселено в Україну в село Копачівка Рожищенського району Волинської області.
На визначення майбутнього життєвого шляху Володимира Йосиповича вплинув учитель математичних предметів, холмщак Михайло Кицай – згодом доцент Львівського державного університету імені Івана Франка.
1953 року Володимир Горбайчук став студентом математичного відділення фізико-математичного факультету Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки.
Упродовж 1976–1982 рр. працював доцентом кафедри математичного аналізу Тернопільського педагогічного інституту. Вчене звання професора пану Володимиру було присвоєно 1976 року. Вчене звання доцента присвоєно у 1976 році. Основна частина трудової діяльності пройшла в Луцькому педагогічному інституті та Волинському державному університеті імені Лесі Українки. Тут він став професором у 1992 році.
Володимир Йосипович був натхненним популяризатором математики, проводив заняття з учнями, писав роботи для науково-популярних журналів, організовував математичні олімпіади серед учнів і студентів. Він зібрав унікальну математичну бібліотеку, яка була підґрунтям його різносторонньої математичної ерудиції. Сьогодні ця книгозбірня – власність СНУ імені Лесі Українки. Кожен член нашого колективу може черпати з неї знання!
Методи наближення функцій, вивчення їх граничних властивостей, розв’язків рівнянь математичної фізики, властивостей гармонійних і бігармонійних функцій, обернені теореми наближення функцій – це неповний перелік досліджень ученого. У його науковій спадщині наявні також роботи, присвячені питанням історії математики, методики викладання математики та педагогіки.
Володимир Йосипович був натхненним трудівником і ентузіастом на ниві освіти та математичної науки, щирою, доброзичливою і водночас принциповою людиною, чим заслужив повагу й любов своїх колег.
Присутні на лекції вшанували хвилиною мовчання пам’ять професора.
Наприкінці заходу Ніна Йосипівна закликала палко любити рідний край, його людей, Україну і щиро вболівати за них так, як це робив Володимир Йосипович Горбайчук.


Тетяна МОРОЗЮК,
Таїсія САВЧУК,
Валентина СВИРІПА,
студенти групи матем. 32-О

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image