Primary tabs

Бондаренко Геннадій Васильович

By redactor, 15 December, 2016
Переглянути на сайті
Description

Професор, кандидат історичних наук

Біографічна довідка. Народився 1946 року в м. Сатанів Городоцького району Хмельницької області. Впродовж 1968–1972 рр. навчався на історичному факультеті Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту імені В. П. Затонського. В період із 1974 по 1977 рр. навчався в аспірантурі при Київському державному педінституті імені О. М. Горького по спеціальності «Історія СРСР». 

Кандидатську дисертацію захистив у 1981 р. на тему «Комітети бідноти 1918–1920 рр. на Україні» по спеціальності – 07.00.01 «Історія України». В 1984 р. отримав атестат доцента кафедри історії СРСР та УРСР. З 1993 р. Г. В. Бондаренко – заслужений працівник народної освіти України, лауреат премії ім. Д. Яворницького Всеукраїнської спілки краєзнавців (1993 р.), обласної премії Волинського фонду культури ім. Галшки Гулевичівни (1999 р.). Він є член-кореспондент Української Академії історичних наук. З 1989 р. – голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України і з 1996 р. член правління Спілки. З 2007 року – директор Відділення Інституту Дослідів Волині, тепер Центру дослідів Волині при СНУ ім. Лесі Українки. Після закінчення аспірантури постійно працює на історичному факультеті Луцького педінститут, а з 1993 р. – Волинського державного, а з 2007 р. – національного університету. У 1997-2007 рр. – завідувач кафедри теорії і методик викладання Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. З 2015 р. завідувач кафедри документознавства і музейної справи.З ініціативи Г. В. Бондаренка в школах Волинської області була запроваджена програма факультативного курсу «Волинезнавство» у 2005 році. Як заступник голови Геральдичної комісії Волинської облдержадміністрації бере участь у розробці місцевої геральдики. З його ініціативи було затверджено Герб і Прапор Волинської області, створено проекти гербів сільських громад Ковельського, Старовижівського і Шацького районів. Він є організатором і учасником багатьох ювілейних і наукових конференцій, які відбуваються у Волинській області і в межах Великої Волині, зокрема, краєзнавчих конференцій «Минуле і сучасне Волині та Полісся». Серед важливих напрямів діяльності вченого і педагога є участь Г. В. Бондаренка в багатьох авторських колективах краєзнавчих видань і наукових збірників та в редколегії навчально-методичного вісника «Педагогічний пошук», де веде рубрику «Краєзнавство». Учасник І, ІІ, ІІІ з’їздів  Всеукраїнської спілки краєзнавців (1990, 1996, 200 рр.). IV i V з'їздів Національної спілки краєзнавців України. Впродовж  2003-2005 рр. залучався до виконання держбюджетних та госпрозрахункових тем, таких як «Західне Полісся: історія та культура», «Волинь в долях видатних діячів культури краю». Бере участь у наукових проектах за програмами ЄС українсько-польського співробітництва «Єврорегіону Буг». Постійно керує написанням дипломних, магістерських робіт та аспірантами. Під його керівництвом було захищено дві кандидатські дисертації на історичному факультеті.

Коло наукових інтересів: історія України і Волині, історіографія, історіософія, історичне краєзнавство, спеціальні історичні дисципліни, історико-краєзнавчі дослідження Волині. В доробку Г. В. Бондаренка на сьогодні біля 400 наукових праць.

Перелік навчально-методичних, наукових праць.

1.Бондаренко Г. Теорія та методологія історії : програма й тестові завдання, основи курсу, словник понять і категорій : навч. посіб. / Геннадій Васильович Бондаренко. – Луцьк : Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2011. – 198 с.2.Західне Полісся: історія та культура: монографія / авт. кол.: Г. В. Бондаренко, О. Н. Гаврилюк, А. А. Дмитренко, О. М. Карліна, В. О. Кудь, М. М. Кучерепа, М. М. Кучінко, О. Ю. Ленартович, В. В. Надольська, В. В. Пришляк, М. Г. Тиский, Г. М. Хлібовська, Я. М. Шабала, А. Г. Шваб ; наук. ред. В. К. Баран. – Луцьк : ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2012. – 784 с.3.Інтелектуальна еліта Волині / Автор проекту і упорядник Г. В. Бондаренко. – Луцьк : Волинські старожитності, 2012. – 276 с.Нагороди, почесні звання.Заслужений працівник народної освіти України. Луреат премії ім. Д. Яворницького Всеукраїнської спілки краєзнавців. Лауреат обласної премії Волинського фонду культури ім. Галшки Гулевичівни. Нагороджений срібним нагрудним знаком СНУ імені Лесі Українки за вагомий внесок у розвиток краєзнавства і краєзнавчої освіти та з нагоди 20-річчя Національної спілки краєзнавців України.Рішенням Великої козацької Ради (Ради Отаманів) Надано козацький чин Генерал-Осавул. Реєстраційний № 1301.
Location
43025, м. Луцьк, вул. Шопена, 24 (корпус D)
Administrative Units
Факультети та Інститути
Image
Бондаренко Геннадій Васильович