Primary tabs

Студенти-словесники прослухали лекцію «Що робити з замовними роботами?»

By Feoles, 25 October, 2021
Переглянути на сайті

Отак живеш, працюєш і не знаєш, що день святковий! 21 жовтня світова спільнота щороку відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. А тут тобі ще й подарунки до свята! Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти – Academic IQ своїм прихильникам подарувала надзвичайно цікаву й потрібну лекцію Вероніки Краснічан (докторантка кафедри права та соціальних наук факультету бізнесу та економіки Університету імені Менделя (м. Брно, Чехія)) «Що робити з замовними роботами?»

А й справді, що з ними робити? Як на них реагувати? Чому існує ринок замовних робіт? Як не допустити, щоб здобувачі освіти вдавалися до такого виду недоброчесності? Про це 21 жовтня слухали магістранти групи Укр-52МО в межах дисципліни «Професійна майстерність учителя-словесника», адже вже незабаром їм доведеться самим уміти запобігти обману своїх учнів. І хоч лекторка наводила приклади про замовні роботи в спільноті студентів, але проблема актуальна не лише для академічного середовища закладів вищої освіти. Магістранти спробували опинитися по той бік барикад: відчути себе педагогом, якому довелося отримати замовну роботу від студента і постати перед дилемою: закрити очі на недоброчесність чи не допустити її.

Студенти-словесники прослухали лекцію «Що робити з замовними роботами?»

Кілька рефлексій, або, як кажуть, мораль цього вебінару:

Ірина Ващук: «Дослідження, які демонструвала пані Вероніка, мене дуже здивували. Раніше я не замислювалась про масштаб цієї проблеми в світі. Наявність багатьох компаній дає змогу назвати замовні роботи окремим сегментом ринку, а відсоток студентів, які знають про таку “послугу”, жахає. Здається, значна частина студентів має важливіші справи, ніж опанування обраного фаху. На мою думку, замовна робота – вияв слабкості її замовника. Під час вебінару я зрозуміла, наскільки легко вирахувати таку роботу і що вона приносить більше шкоди, ніж користі».

Анна Козак: «Під час вебінару зʼясували причини розповсюдження такої практики серед студентів і як цьому запобігти. Також корисною була інформація про усі негативні наслідки, які можуть виникнути після таких махінацій».

Катерина Гелета: «Говорили про причини, чому студенти вдаються до таких робіт: нестача часу, забагато завдань одночасно, нерозуміння теми. Говорили про те, як боротися з обманом, якщо ми в ролі вчителя. Пані Вероніка закликала бути чесними в написанні своїх робіт, а також мотивувати до цього учнів».

Надія Костючок: «Я дізналася про види замовних робіт, а також причини та наслідки їх замовлення. Почувши дослідження пані Вероніки, кардинально змінила своє уявлення про цю проблему, адже здавалося, що замовити роботу – це легко, швидко й ефективно. Насправді ж викладач без особливих зусиль може з’ясувати за різними критеріями, чи студент самостійно написав її».

Діана Мельницька: «Я детально дізналась про наслідки, до яких призводять замовні роботи. Спікер навела статистику, як часто студенти замовляють таку “послугу” і які проблеми це створює».

Леся Атлас: «Інформація була корисною. Для себе я зрозуміла, що замовні роботи – це, з одного боку, легко, а з іншого – ти не можеш бути убезпеченим від помилок того, хто пише за тебе. Також це несправедливо щодо інших студентів. Одні стараються, інші – ні».

Студенти-словесники прослухали лекцію «Що робити з замовними роботами?»

Сподіваюся, що одностайність магістрантів у висновках – їхнє життєве кредо, адже всі вони усвідомлюють, що «ми навчаємось в Університеті для того, щоб здобувати знання, а не купувати їх», «студент навчається заради знань, а не для того, щоб отримати якийсь ступінь, тому не потрібно вдаватись до таких послуг, якщо ти хочеш стати професіоналом своєї справи».

Тетяна ТАРАСЮК,

доцент кафедри історії та культури української мови

Image
Студенти-словесники прослухали лекцію «Що робити з замовними роботами?»
Type