Primary tabs

На факультеті філології та журналістики започатковано неформальні міжкультурні зустрічі з випускниками журналістики

By Feoles, 9 November, 2021
Переглянути на сайті

Кафедра соціальних комунікацій ВНУ імені Лесі Українки постійно моніторить якість власних освітніх програм, зокрема ОП «Журналістика і міжкультурна комунікація» бакалаврського рівня й ОП «Журналістика і соціальні комунікації» магістерського рівня.

Для цього обговорюємо журналістську освіту та дотичні проблеми на круглих столах, засіданнях кафедри, під час окремих зустрічей із журналістами-випускниками і нинішніми здобувачами освіти. Зокрема, відбулася серія воркшопів із успішними випускниками, які працюють у всеукраїнських і, зокрема, у волинських медіа.

Про свої успіхи, труднощі у професії журналіста, навчання та роботу ділилися досвідом Ірина Баран (журналістка, менеджер з комунікацій, тренер інфомедійної грамотності, член Національної медіа-профспілки України, м. Київ), Елла Яцута (видавець, культурний менеджер, засновниця книжкових фестів і видавництва «Синя папка», м. Луцьк), Богдан Коваль (журналіст, автор програм і ведучий «12 Каналу», м. Луцьк), Іванна Рудишин (головний редактор онлайн-видання «ВолиньPost», м. Луцьк), Юрій Горбач (директор Центру журналістських розслідувань «Сила Правди», м. Луцьк), Наталка Коваль (журналістка, ведуча, авторка програм «12 Каналу», м. Луцьк), Андрій Мошкун (начальник відділу інформаційної політики Волинського національного університету імені Лесі Українки, м. Луцьк) й ін.

Цього разу – розширюємо кордони: розпочинаємо неформальні міжкультурні зустрічі з випускниками журналістики, які працюють і проживають за межами нашої держави. 5 листопада відбулося включення із м. Сан-Франциско (США) з Анастасією Боен (Дищаковською). Тема: «США та Україна: поміж двома культурами».

Розмова була про спільне й відмінне між Україною та США в інфопросторі, культурі, освіті, про пандемію та фейки, гендерні ролі, можливість використання компетентностей, набутих за час навчання в Університеті, для професійної діяльності.

«Зустрічі з нашими випускниками в Україні та за кордоном, які працюють в інформаційних відділах компаній, створили власні медіа за кордоном чи працюють журналістами, редакторами або в рекламних відділах. Вони навчалися за нашими ОП і нам цікаво, що для себе взяли з наших предметів, що було корисним під час навчання, обговорюємо журналістську освіту, інформаційну ситуацію тощо. Ми враховуємо усі зауваги здобувачів, випускників і прагнемо покращити ОП. І це наша спільна мета – і з викладачами, і зі здобувачами, і зі стейкхолдерами, і з випускниками програми», – переконана завідувач кафедри соціальних комунікацій Олена Кошелюк.

Гарант ОП «Журналістика і міжкультурна комунікація» Марія Рожило вважає, що «цінність таких зустрічей – у спілкуванні, в обміні досвідом, емоціями, спогадами про навчання. Наші випускники своїми успіхами та досягненнями мотивують нинішніх здобувачів використовувати усі можливості, які дає навчання в Університеті».

Наступна розмова із серії неформальних міжкультурних зустрічей із випускниками журналістики запланована на вівторок, 9 листопада. Гостя – Анастасія Лазука, випускниця журналістики ВНУ імені Лесі Українки та Віденського державного університету (м. Відень, Австрія), комунікаційниця Європейського інституту ядерних досліджень (м. Женева, Швейцарія). Тема розмови: «Міжкультурна комунікація в дії: Україна–Австрія–Швейцарія». Щиро запрошуємо зацікавлених!

 

Кафедра соціальних комунікацій

Image
На факультеті філології та журналістики започатковано неформальні міжкультурні зустрічі з випускниками журналістики